Mobil Web Sitesi Niçin Önemli

Mobil aramaların 2010 yılından beri 4 kat arttığı gerçeği ve 2013 yılında interneti kullanmak için kullanıcıların daha fazla mobil aramalara ağırlık vereceği öngörüsünden yola çıkarak işletmelerin, mobil cihazlara uygun, mobil ara yüzlerde rahatça kullanılabilmesi için mobil web siteleri yapmaları zorunluluk haline gelmiştir. Kullanıcılar bir mobil sitenin, masaüstünde açılan bir web sitesi kadar fonksiyonel olmasını beklerler ve işletmeler mobil web’de kullanıcılara bu hizmeti sağlamakla yükümlüdür. Çünkü kötü bir mobil deneyim yaşayan kullanıcının tekrar mobil sitenizi ziyaret etme olasılığı çok azdır ve bu da potansiyel müşteri kaybına yol açar.

Mobil Web Sitesi Hazırlarken Nelere Dikkat Ediyoruz.

1)     Gezilebilir Mobil Site Dizayn Ediyoruz
Kullanıcıların ihtiyaç duydukları şeye kolayca ulaşabilmesini sağlıyoruz. Site menülerinin anlaşılır ve sayfalar arasındaki bağlantılarla kullanıcıların kolaylıkla gezebileceği bir mobil web sitesi tasarlıyoruz.
2)     Görünebilir Olacağınız Mobil Web Sitesi Tasarımı Yapıyoruz
Kullanıcıların okumasını kolaylaştıracak şekilde arka plan-metin arası kontrast oluşturma, tıklama kutucuklarının belirgin olması için 3D efektleri kullanma gibi özellikleri kullanarak, kullanıcının gözünü yormayacak mobil web sitesi tasarımı yapıyoruz.
3)     Mobil Web Sitenizi Hızlı Yüklenecek Biçimde Tasarlıyoruz.
 Mobil web sitenizi içeriklerinizin gözle kolayca taranabilecek ve hızlı yüklenecek şekilde tasarlıyoruz.
4)     Kullanıcıların Dönüşüm Sağlamalarını Kolaylaştırıyoruz.
Satın alma sürecini kolaylaştıracak şekilde “Tıkla-Ara” seçeneğini ve satın alma işlemini gerçekleştirilebilmesi için gereken adım sayını azaltma gibi seçenekleri devreye sokarak dönüşüm almanıza yönelik çalışmalar yapıyoruz.
5)     Mobil Sitenizin Açılış Sayfasına Yerel Bilgilerinizi Koyuyoruz.
Kullanıcılar, cep telefonlarından her zaman yerel bilgi ararlar. Bundan ötürü açılış sayfanıza adres bilgilerinizi, yol tariflerinizi ve haritalarınızı koyuyoruz.
6)     Sitenizi Başparmak Dostu Olacak Şekilde Dizayn Ediyoruz
İnternete mobil cihazlardan ulaşan kullanıcıların, özellikle başparmaklarını aktif olarak kullandığı gerçeğini göz önünde bulundurarak sitenizi, büyük, dolgulu butonlar kullanmak veya yanlış tıklamaları önlemek amacıyla butonlar arasında boşluk bırakmak gibi kolayca etkileşime geçilecek şekilde tasarlıyoruz.
7)     Mobil Site Yönlendirmelerini Kullanmanızı Sağlıyoruz
Kullanıcıların mobil cihaz kullanıp kullanmadığını otomatik olarak algılayan ve kullanıcıların sitenizin en uygun sürümünü kullanmalarına olanak sağlayan yönlendirme kodu uygulamasını sağlıyoruz.
8)     Mobil Web Siteniz Erişilebilir Kılıyoruz
Mobil web sitenizin tüm cihazlara uygun olmasına ve cihaz ekranının yatay veya dikey olarak döndürülebildiği her yönde çalışmasını sağlıyoruz.
9)     Sorunsuz Bir Deneyim Yaşamanızı Sağlıyoruz
Kullanıcılara sorunsuz bir deneyim yaşatmanızı amaçlıyoruz. Mobil web sitenizin mevcut site işlevlerini yerine getirebilecek şekilde olması için çalışıyoruz.
10)  Kullanıcıların Görüşleri Doğrultusunda Mobil Sitenizi Geliştiriyoruz.
Mobil web sitenizi geliştirmek adına kullanıcıların geri bildirimlerinden beslendiğiniz noktada devreye giriyoruz ve mobil sitenizi geliştirmeye yönelik çalışmalar yapıyoruz.